אנשים הסובלים ממחלת נפש עדיין מתלוננים על אפליה, ואפילו מי שמנהל את מחלת הנפש שלהם אינו יכול לשאת את הלחץ שיש בעבודה, שלא לדבר על להתמודד עם כל צרכיהם. אמנם אנו יכולים להימנע מלדבר על בעיות נפשיות אינדיבידואליות כגון דיכאון, חרדה, דיכאון והפרעה דו קוטבית, אך ברצוננו לדבר על אנשים עם חודש המודעות לבריאות הנפש (MHA) והחשיבות של שיחה עימם. גם אם אתה רק בבריטניה, אתה מכיר מישהו עם בעיה נפשית ואתה מבין שרבים מהם חברים פעילים ויצרניים מאוד בקהילה. בכל שנה אנו מאבדים לפחות 1,000 עד 2,500 איש להתאבדות, אך זו רק בריטניה.

תוצאה מצערת אחת

היא שהורים הסובלים ממחלת נפש לעיתים קרובות נמנעים מלפנות לשירותי בריאות הנפש מכיוון שהם חוששים מאובדן משמורת על ילדיהם. אם נכות שכלית אינה מספיקה כשלעצמה בכדי לבסס אי כשירות הורית, ניתן להוכיח אותה בבית המשפט. אחד מכל שלושה הורים לילד עם מחלה פסיכיאטרית בבריטניה איבד משמורת או גישה לילדם, ואחד מכל ארבעה מההורים הללו הושם בכלא מקומי לטיפול פסיכיאטרי.

אין סימנים גופניים אחרים למחלות נפש

אך ילדים עם מחלת נפש עלולים לסבול מפגיעה עצמית כמו חיתוך או צריבה ולפתח דיכאון, חרדה, דיכאון – כגון תסמינים, הפרעה טורדנית כפייתית או הפרעות נפשיות אחרות. הדעה הרווחת היא כי ניתן להשתמש בתרופות כצורה של "תרופה עצמית", ולמרות שהן יכולות להפחית באופן זמני את הסימפטומים של מחלות נפש, הן יכולות גם להחמיר את הסימפטומים. מחלות נפש אחרות עלולות לגרום לשימוש בסמים כתרופות עצמיות, או שהן יכולות לגרום לשימוש בתרופות לטיפול באחת ממחלות הנפש האחרות המפורטות כאן ובמקומות אחרים. מידע זה יכול לעזור באבחון נכון של הפרעה נפשית או אפילו במציאת הסיבה הפיזית הבסיסית. למידע נוסף על סימני האזהרה למחלות נפש, לחץ כאן למידע נוסף על מחלות נפש כגון דיכאון, חרדה, הפרעה טורדנית כפייתית והפרעה דו קוטבית. אתה יכול גם לחפש תסמינים, גיל, מין, גזע, מוצא אתני, דת, נטייה מינית וגורמים אחרים כדי לגלות אילו תסמינים ספציפיים למחלת נפש מסוימת. לחץ כאן למידע נוסף על היתרונות והסיכונים של תרופות, כמו גם על חשיבות התרופות העצמיות והצורך באכילה בריאה ופעילות גופנית כדי ללמוד עוד על מה זה שווה.

למרות שבריאות נפשית לקויה יכולה להוביל למחלות נפשיות ופיזיות כאחד

זה לא אותו דבר כמו מחלת נפש. בעוד שיש אנשים הסובלים מבעיות פיזיות לאורך חייהם, הם עשויים להיות גם בעלי בעיות בריאות רגשיות או נפשיות – בעיות בריאות המשפיעות על חשיבתם, מצב הרוח והתנהגותם.

אבחנות בריאות נפשיות אחרות, כולל הפרעה דו קוטבית וסכיזופרניה, קשורות גם לסיכון מוגבר לבעיות בריאות גופניות. עבור אנשים מסוימים, דיכאון, תחושת בדידות או המום הופך להיות חמור יותר ממחלת נפש.

מחלות נפש אינן בינאריות

בלעדיות, מורכבות או אוניברסליות; זה יכול להיות עצב, טירוף או כעס כל עוד זה משפיע על המוח. מחלות ומצבים אחרים, כולל בעיות הקשורות לשינה וצורות רבות של דמנציה, כולל אלצהיימר – מסווגים כמחלות נפש מכיוון שהם משפיעים על המוח. המונח "מחלה" או "מחלת נפש" מוחלף לעיתים קרובות ב"הפרעה "כדי להימנע משפה רפואית מפורשת. למרות שזה שכיח יותר בכתבים פילוסופיים כיום, מחלת נפש לא תמיד הוחלפה במונח הפרעה נפשית.

אי אפשר להתגבר על מחלות נפש בכוח רצון; זה יכול להיגרם על ידי מגוון גורמים, כגון דיכאון, חרדה, דיכאון – כגון תסמינים או שילוב של שניהם.

אנשים שאין להם מחלת נפש עדיין יכולים להיות מושפעים ממנה על ידי חברים ובני משפחה

כמו כן, אנשים הסובלים ממחלות נפש אחרות, כמו הפרעה דו קוטבית או סכיזופרניה, עשויים עדיין להיות בעלי בעיות נפשיות. ילדים התומכים מאוד בבריאות הנפש שלך: מערכת יחסים טובה עם הוריך, סביך, אחיך או בני משפחה אחרים אינה מבטיחה כי מחלתך תתפתח.

רוב האנשים הסובלים ממחלת נפש אינם אלימים

למרות שניתן לבריאות נפשית טובה גם ללא אבחנה של מחלת נפש, בהחלט יתכן שיש לך בריאות נפשית ירודה בגלל מחלת נפש. רוב האנשים הסובלים ממחלת נפש, כולל רבים הסובלים מהפרעות נפשיות קשות, אינם כשירים מבחינה נפשית. בעוד שמי שמרגיש לא בנוח לא סובל ממחלה קשה, יש אנשים שעדיין סובלים מבריאות נפשית ירודה יותר. ניתן לייחס זאת באופן חלקי לעובדה שהאדם חי עם מחלת נפש קשה כמו סכיזופרניה, הפרעה דו קוטבית או סכיזופרניה. בעוד מומחים לבריאות הנפש אומרים שמדינות הנמצאות במלחמה סובלות מטבעיה ממחלות נפש הקשורות לטראומה, יש מדינות המתהוות כנופים גיהניים. יש לנו נתונים סטטיסטיים שמראים שלמעלה ממחצית מהאנשים שעושים אלימות אין אבחנה של מחלת נפש, ולהפך, אנשים עם מחלות נפש הם בעלי סיכוי כפול להיות קורבנות אלימות מאשר אנשים ללא מחלת נפש.