מהו טכנאי מחשבים?

בחלק זה נדון בסוגים השונים של עבודות טכנאי מחשבים. ישנם שלושה סוגים עיקריים של משרות טכנאי מחשבים: IT, רשת וחומרה.

טכנאי ה-IT מספקים תמיכה עבור תוכנה וחומרה כאחד. לרוב הם מיומנים בפתרון תקלות ותיקון בעיות הקשורות למערכות הפעלה, אפליקציות, רשתות, אבטחה ועוד. טכנאי רשת לעומת זאת עובדים על פתרון בעיות ברשתות קוויות או אלחוטיות ומספקים תמיכה לתשתית רשת כמו נתבים ומתגים. טכנאי חומרה לעומת זאת אחראים לתיקון או החלפה של רכיבים פגומים כמו לוחות אם, כוננים קשיחים, ספקי כוח וכו'.
למידע מורחב על סוגי עבודות של טכנאי מחשבים ובחירת טכנאי מחשבים כדאי לבקר ב- jago.co.il

טכנאי מחשבים, המכונה גם טכנאי תיקון מחשבים, הוא מי שמבצע תחזוקה ותיקונים במחשבים, רשתות מחשבים ומכשירים דיגיטליים אחרים. טכנאי מחשבים יכול לעבוד בחברת IT או בחברה המייצרת או מוכרת מחשבים.

סוגי העבודות שניתן לבצע על ידי טכנאי מחשבים הינם מגוונים. חלק מהתפקידים הנפוצים ביותר כוללים:

 • התקנה ותצורה של חומרה, תוכנה, מדפסות וציוד היקפי אחר
 • פתרון בעיות בחומרה ובתוכנה
 • שדרוג מערכות לגרסאות או דגמים חדשים יותר
 • תחזוקת רשתות (למשל, בדיקת וירוסים)
 • תיקון חומרה פגומה

מבוא: מיומנויות חיוניות לטכנאי מחשבים

טכנאי מחשבים הוא איש מקצוע העוסק בפתרון תקלות, תיקון ותחזוקה של מחשבים וציוד נלווה. סוג העבודה שמבצע טכנאי תלוי בענף בו הוא עובד.

טכנאי מחשבים בדרך כלל צריכים להיות בעלי הכישורים הבאים:

 1. הבנה טובה של רכיבי חומרה ותוכנה
 2. הכרת מושגי נטוורקינג
 3. ידע בחשמל
 4. הבנה טובה בארכיטקטורת מחשבים
 5. יכולת לעקוב אחר הוראות בקפידה

ישנם סוגים רבים ושונים של עבודות טכנאי מחשבים. אלה כוללים עבודות תיקון מחשבים וכישורי טכנאי.

מיומנויות חיוניות לטכנאי מחשבים:

 • פתרון בעיות חומרה ותוכנה – התקנה, הגדרה ופתרון בעיות במערכות הפעלה
 • פתרון בעיות של קישוריות רשת – התקנה, הגדרה ופתרון בעיות של התקנים היקפיים כגון מדפסות, סורקים או התקני קלט אחרים

איך להיות טכנאי מחשבים?

בחלק זה נעבור על הסוגים השונים של משרות טכנאי מחשבים ומה עליך לעשות כדי להיות טכנאי מחשבים.

ישנם סוגים רבים ושונים של עבודות טכנאי מחשבים. הראשון הוא בתעשיית ה-IT, שם טכנאים אחראים על תחזוקה ותיקון מחשבים. בתעשיית ה-IT, ייתכן שהם מתקנים בעיות תוכנה או בעיות חומרה שדווחו על ידי לקוחות או עמיתים. הם גם עשויים להתקין חומרה חדשה או לתקן חומרה שבורה שצריך להחליף. בתחום זה קיים פוטנציאל רב לצמיחה שכן יותר ויותר חברות מסתמכות על טכנולוגיה כחלק בלתי נפרד מהפעילות העסקית שלהן.

הסוג השני הוא בענף הרכב שבו טכנאים אחראים על תחזוקה ותיקון של מכוניות, משאיות, אופנועים, טרקטורונים, אופנועי שלג וכלי רכב אחרים המשתמשים במנועים או בסוללות כדי להניע אותם.

הסוג השלישי הוא בתחום הרפואי שבו טכנאים אחראים על תחזוקה ותיקון של ציוד רפואי כמו מכשירי MRI או מכשירי רנטגן.

#3 אחריות ודרישות של אנליסט אבטחת מידע

מנתח אבטחת מידע הוא אדם שאחראי להגנה על המידע והרשתות של החברה מפני התקפות סייבר. הם גם אחראים על זיהוי האיומים על המידע והרשתות של החברה, וממליצים על דרכים לצמצום סיכונים.

מנתח אבטחת מידע הוא בדרך כלל בעל תואר ראשון במדעי המחשב, הנדסת מחשבים או הנדסת חשמל. עליהם להיות בקיאים בציוד רשת ומערכות הפעלה כגון Windows, Linux או Mac OS X. הם צריכים להיות מיומנים גם במערכות זיהוי חדירה (IDS), חומות אש, ניתוח פגיעות, הצפנה והצפנת נתונים

מנתח אבטחת המידע הוא אדם שאחראי להגנה על הרשתות והנתונים של הארגון מפני גישה, שימוש, חשיפה, שיבוש, שינוי או הרס בלתי מורשה.

מאמר זה ידון בשלושת האחריות והדרישות של מנתח אבטחת מידע. האחריות הראשונה היא לזהות סיכונים פוטנציאליים לרשתות ולנתונים של הארגון. זה כולל זיהוי כל פגיעות שעלולה להיות מנוצלת על ידי משתמשים לא מורשים או שחקנים זדוניים. האחריות השנייה היא לפתח תוכניות למזער סיכונים שזוהו בשלב הראשון. תוכניות אלו עשויות לכלול ביצוע שינויים בתצורות הרשת, הוספת חומות אש או סוגים אחרים של אמצעי נגד, או הטמעת כלי הצפנה. לבסוף, עליהם לבצע את התוכניות הללו על ידי התקנת עדכונים ותיקונים לפי הצורך בכל המחשבים בתוך הרשתות ומערכות הניטור של הארגון לכל סימן לפעילות בלתי מורשית.